Polat, yapılan çalışmaları inceledi

Polat, yapılan çalışmaları inceledi

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi, Orduzu bölgesinde köprü, Eski Malatya'yı kent merkezine bağlayan Hanımın çiftliği Mevkiinde ise yol genişletme çalışmalarını tamamladı.

MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi, Orduzu bölgesinde köprü, Eski Malatya'yı kent merkezine bağlayan Hanımın çiftliği Mevkiinde ise yol genişletme çalışmalarını tamamladı.

Orduzu bölgesinde Leylekpınarı Mahallesi'nin ulaşımını sağlayacak olan köprü 12 metre uzunluğunda 7 buçuk metre genişliğinde yapıldı. 2 metre yüksekliğindeki köprünün yapımında 153 metreküp beton kullanıldı. Eski Malatya yolunun Hanımınçiftliği Mevkiinde 125 metrelik bölümde geçtiğimiz ay 2 yapıyı yıkan Büyükşehir Belediyesi, yolu 6 metre genişleterek keskin virajı ortadan kaldırdı. Taş duvarla yolu güvenli hale getiren Büyükşehir Belediyesi yolda kısmi asfalt çalışması yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat çalışmaları yerinde inceleyip, bölge sakinleriyle sohbet etti. Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Çeçen de eşlik etti. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Polat, belediyenin şehrin değişik bölgelerinde yol, köprü, menfez, taş duvar, perde duvar çalışması yaptığını, bu çalışmaların insan hayatını kolaylaştırdığı söyledi. Eski Malatya yolunun Hanımınçiftliği mevkiinde kötü virajın ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Polat, "Yolumuzu 6 metre daha genişlettik. Taş duvar örerek güvenli olmasını sağladık. Orduzu bölgemizde bulunan Leylekpınar mahallemizde köprü sorunu vardı. Mahalle girişi çok dardı ve kazalar yaşanıyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak çok kısa bir sürede buraya 12 metre uzunluğunda 7 buçuk metre genişliğinde bir köprü yaptık. Köprümüz şuan hizmette, küçük düzenlemeler kaldı" dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS