Yeşilyurt'a dört yılda 65 bin fidanı dikildi

Yeşilyurt'a dört yılda 65 bin fidanı dikildi

YEŞİLYURT Belediyesi, fidan dikiminin özendirilmesi amacıyla 'Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası' dolayısıyla fidan dağıttı.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediyesi, fidan dikiminin özendirilmesi amacıyla 'Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası' dolayısıyla fidan dağıttı.

Yedi Cami, İlçe Halk Eğitim Merkezi, Yeşilkonaklar, Gençlik Merkezleri ve Kadın Yaşam ve Spor Merkezi'nin yanı sıra Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi ile Dilek Engüzek Cem Evinde vatandaşlara 15 bin toros sediri ve karaçam fidanını ücretsiz olarak dağıttı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Dünya Orman Haftası nedeniyle dört yıldır düzenledikleri etkinliklerde 65 bin fidan dağıtımı yaptıkları belirterek, "Yeşil dokuyu, ormanları, doğayı korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir. Gelecek nesillere gölgesinde yaşayabileceğimiz, nefes alabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız. Ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza erken yaşlarda öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkacak bir gelecek inşa etmeliyiz" dedi.

Sağlıklı yaşamın koruyucusu ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmenin öncelikli görevleri olduğunu ifade eden Başkan Polat, "Peygamber Efendimiz ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ diye buyurmaktadır. Yeşilin artırılması içinde hepimizin el birliği yapıp beraber hareket etmesi gerekmektedir. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras; yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve doğayı korumaktır. Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Orman Haftasını, tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı artırmasına vesile olması temennisiyle kutlar, fidan dikmeye özen gösteren herkese sevgi ve saygılarımı sunarım" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS