Alaşehir'de madde bağımlılığı paneli

Alaşehir'de madde bağımlılığı paneli

MANİSA'nın Alaşehir Müftülüğü tarafından, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında panel düzenlendi.

MANİSA'nın Alaşehir Müftülüğü tarafından, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında panel düzenlendi.


Manisa Büyükşehir Belediyesi Fethi Sekin Gençlik Merkezi'nde yapılan madde bağımlılığıyla mücadele paneline; Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, kurum yöneticileri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı. Madde bağımlılığı konferansına polis memuru Murat Kişin, Psikolog Esin Türkoğlu ve Manisa Cezaevi vaizi Dr. Ahmet Erdinçli, konuşmacı olarak katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Müftü Necati Kara, "Ülke sağlığını tehdit eden madde bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak için çalışmalar yürütüyoruz. Uyuşturucuyla mücadele için bir bütün olarak mücadele etmemiz gerekir. Toplum insan vücudu gibidir. İnsan vücudunun herhangi bir yerindeki rahatsızlık, tüm vücudu, tüm organları rahatsız eder. Bu yüzden toplumu insan vücudu kabul edip, tüm organlarla ortak mücadele etmemiz gerekir" dedi.


Panele katılan konuşmacılar, slayt gösterileri ile 'Madde bağımlılığı nedir', 'Bağımlılık yapan maddeler nelerdir', 'Bir kişi ne zaman bağımlı sayılır' konularını anlattı. Bağımlı kişinin kendine güveninin azalacağı, kontrolünü kaybedeceği, ideallerinin yıkılacağı, maddeyi alabilmek için hırsızlık, yankesicilik, gasp gibi suçları işleyebileceği anlatıldı. En kesin çözümün kişinin madde bağımlısı olmadan çözümler üretilmesi olduğu, bunun için de toplum olarak birlikte çalışılması gerektiği anlatıldı.


Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS