AKUT’un kan bağış kapmayası sürüyor

AKUT’un kan bağış kapmayası sürüyor

MERSİN’de Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Türk Kızılayı’nın 'Hayat kurtarmak senin kanında var' sloganı ile yürüttüğü yardım kampanyası devam ediyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN’de Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Türk Kızılayı’nın 'Hayat kurtarmak senin kanında var' sloganı ile yürüttüğü yardım kampanyası devam ediyor.

Yardım kampanyası kapsamında, ilk olarak AKUT gönüllüleri aferez, trombosit, ve kök hücre bağışında bulundu. Ardından da aferez ve trombositin önemini anlatan el broşürleri dağıttı. Bununla birlikte, #hayatkurtarmakseninkanindavar hashtag’i ile sosyal medyada farkındalık kampanyası oluşturuldu.

Halk arasında beyaz kan olarak bilinen aferez trombosit bağışının yetersiz olmasından dolayı özellikle lösemili çocukların büyük zorluklar yaşıyor. Lösemi hastalarının haftada 10-12 ünite trombosite ihtiyaç duyduğunu belirten yetkililer, kemik iliği nakli olan hastalar için 120 ünite kadar trombosit kullanıldığını bildirdi.

Etkinlik kapsamında başta AKUT Mersin gönüllüleri olmak üzere, bağışta bulunmak isteyenler, kan ve aferez bağışı için hafta içi 08.30-17.00 saatleri arasında Kızılay Mersin Kan Merkezi’ne, sadece kan vermek isteyenler; her gün 12.00-19.00 saatleri arasında Forum Mersin Kan Alma Evi'ne davet edildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS