Ana sınıfı öğrencilerinden hayvanlara yönelik proje

Ana sınıfı öğrencilerinden hayvanlara yönelik proje

MERSİN'in Tarsus ilçesinde bulunan Ahmet Yesevi İlkokulunda eğitim gören ana sınıfı öğrencileri, sokak hayvanları için farkındalık çalışması yaptı.

Tolunay DUMAN/ TARSUS(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde bulunan Ahmet Yesevi İlkokulunda eğitim gören ana sınıfı öğrencileri, sokak hayvanları için farkındalık çalışması yaptı.

Öğretmenleri Gülden Yaman öncülüğünde 'Bir kap su, bir kap yemek ile sende sokak hayvanlarına umut ol' sloganı ile başlatılan proje kapsamında minikler, sokak hayvanları ile ilgili korunma, barınma ve yiyecek sorununa çözüm bulunması için farkındalık çalışması yaptı.

Minikler mahallede bulunan elektrik direklerine farkındalık yaratmak için boyalı parmak izlerini bırakırlarken, hayvanlar için korunma barına ve yiyecek bulabilecekleri düzenekleri direklere astı. Sokak hayvanlarının da yaşama hakkı olduğunu dile getiren Yaman, "Yaptığımız bu çalışma ile sokak hayvanlarının da yaşama hakkı olduğunu anlatmaya ve hayvan sevgisinin aşılanması konusunda sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çaba harcadık. Yüreği büyük, minik çocuklarımızın ellerine, yüreklerine sağlık. Ayrıca okul idaresine de verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum" dedi. 

Mahalle sakinlerinin de destek verdiği farkındalık çalışması sonrası elektrik direkleri de rengarenk oldu.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS