Antalyalı sanatçılardan sergi

Antalyalı sanatçılardan sergi

MERSİN'de Antalyalı Ressamlar Nermin Berkmen ve Mevlüt Türkan, suluboya ve akrilik resimlerden sergisini sanatseverlerle buluştu.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Antalyalı Ressamlar Nermin Berkmen ve Mevlüt Türkan, suluboya ve akrilik resimlerden sergisini sanatseverlerle buluştu.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi’nde sergiye MTSO meclis üyesi Arif Şengel, Genel Sekreter Kadir Dölek, Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar, Sanat Galerisi Sorumlusu Seda Şahbaz ile çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta konuşan Nermin Berkmen resme lise yıllarında başladığını belirterek, "Ben Antalya’da Yukarı Karaman Köy’ünde yaşıyorum. Oradaki taş evler zamanla yıkılmaya başladı ve ben de bu evleri resmederek ölümsüzleştirmek istedim" dedi.

Resmin yalnızca duvarda kalmasını istemeyerek günlük yaşamın içine de entegre edebilmek adına kumaş, ahşap gibi farklı malzemeler üzerine çalışabileceği eğitimler aldığını dile getiren Berkmen, 25 sene çeşitli derneklerde bu alanda eğitimler verdiğini sözlerine ekledi.

Mevlüt Türkan ise küçük yaşlarından itibaren resme ilgi duyduğunu ancak tıp doktoru olması nedeniyle yeterli zamanı bulamayarak resme yoğunlaşamadığını kaydederek, "Resimlerimde daha çok canlı renkler kullanmaya özen gösteriyorum. Kapalı mekan resimler yerine doğayı resmetmeyi seviyorum. Özellikle dağ yürüyüşleri yaptığımız bir grubumuz var ve bu yürüyüşler sırasında çektiğim fotoğrafları resmetmeyi seviyorum" diye konuştu.

40 eserin yer aldığı sergi 17 Ocak tarihine kadar açık kalacak.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS