Ayak piyanosu ile hayatın ritmi

Ayak piyanosu ile hayatın ritmi

– MERSİN’de Kültür Park’ta kullanıma sunulan ayak piyanosu vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Kültür Park’ta kullanıma sunulan ayak piyanosu vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Mersin’in kent estetiği yönünden geliştirilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Kültür Park’ta yapılan düzenlemeler devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yerleştirilen ayak piyanosu görevliler tarafından monte edilerek yerini aldı.

Parka gelen vatandaşlar 125 santimetre eninde 350 santimetre uzunluğunda ölçülere sahip olan 24 tuşlu 2 oktav ses aralığına sahip piyano ile çeşitli müzikleri ayakları ile çalıyor. Dış ortamdan kaynaklanan sorunlara karşı dayanıklı olan ayak piyanosu sıvıya dayanıklı olarak kimyasal madde ile preslenerek kompakt malzemeden üretildi. Metal yerleri sac malzemeden yapılan ayak piyanosu 12 volt elektrik ile çalışmakta ve yüksek voltaj riski bulunuyor.

Sabah saat 06:00 ile akşam 23:00 arasında faaliyet gösterecek olan ayak piyanosunda hangi tuşa basılırsa basılsın şarkının sıradaki notası çalınmakta kayıtlı eserler ise rastgele olarak seçiliyor.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS