Başkan Can: Türk milleti, türlü oyunlara rağmen dimdik ayakta

Başkan Can: Türk milleti, türlü oyunlara rağmen dimdik ayakta

TARSUS Belediye Başkanı Şevket Can, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterilen direnişin destan niteliği taşıdığını belirterek, Türk Milleti'nin ülkedeki birliği ve huzuru bozmak isteyen ihanet şebekelerinin türlü oyunlarına rağmen dimdik ayakta olduğunu söyledi.MERSİN, (DHA) - TARSUS Belediye Başkanı Şevket Can, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterilen direnişin destan niteliği taşıdığını belirterek, Türk Milleti'nin ülkedeki birliği ve huzuru bozmak isteyen ihanet şebekelerinin türlü oyunlarına rağmen dimdik ayakta olduğunu söyledi.

Mersin'deki STK başkanları ile Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıldönümü öncesinde mesaj yayınladı. Darbe girişiminin yaşandığı geceyi 'Kara Gece' olarak nitelendiren Başkan Can, "Asker kılığında içimize gizlenmiş hainler, bu milletin özgürlüğüne, bağımsızlığına darbe vurmaya kalkıştı. Darbeye karşı dimdik durarak destan yazan Türk Milleti, 15 Temmuz'u kazanarak darbecilere karşı galip geldi. Ülkemiz, birliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyen ihanet şebekelerinin türlü oyunlarına rağmen dimdik ayaktadır. Şehitlerine Allah'tan rahmet, gazilerine minnetlerimizi sunuyorum" dedi.

KAOS ORTAMI YARATILMAK İSTENDİ

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç ise 15 Temmuz'da Türkiye'de kaos ortamı yaratılmak istendiğini belirterek, "O gece emeğini, özverisini, alın terini döke döke sokaklarda yatan, ülkemizi kaosa sürmemek için direnen tüm vatandaşlarımızı saygıyla yad ediyoruz. 15 Temmuz'da yaşadıklarımızı Allah bir daha bu ülkenin başına vermesin. Şehit olan tüm vatandaşlarımızı anıyor ve Allah'tan rahmet diliyorum" ifadesini kullandı.

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem de Türkiye'deki birliğin hiçbir zaman bozulamayacağının altını çizerek, "Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yad etmek, bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için onları her zaman hatırlayacağız. 15 Temmuzdaki o hain kalkışmayı unutmadık, unutturmayacağız" diye konuştu.

DEMOKRASİ DERSİ

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer de Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğini dile getirerek, "'FETÖ'nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk Milleti'nin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır"dedi.

TÜRK MİLLETİ, 15 TEMMUZ RUHUNU KAYBETMEYECEK

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol ise '15 Temmuz bir destan günüdür' diyerek, şunları söyledi:

"O gün olduğu gibi bugünde 15 Temmuz ruhumuzu kaybetmeden, ülkemiz için, geleceğimiz için, çocuklarımız için çalışmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya, ihracat rakamlarımızı yukarıya çekmeye devam ediyoruz. Biz ne ülkemizden, ne bayrağımızdan, ne demokrasimizden hiçbir şart ve koşulda vazgeçmeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi dimdik ayaktayız ve dosta güven, düşmana korku salan bir ülke olmaya devam edeceğiz."


(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS