Başkan Can ve Milletvekili Şimşek, TAŞTİ esnafıyla buluştu

Başkan Can ve Milletvekili Şimşek, TAŞTİ esnafıyla buluştu

MERSİN'in ilçesi Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Otogar (TAŞTİ) esnafları ve çalışanları ile bir araya geldi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in ilçesi Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Otogar (TAŞTİ) esnafları ve çalışanları ile bir araya geldi.

Esnafın sorunlarının dinlendiği toplantıda, fikir alışverişlerinde bulunuldu. Otogar esnafının Tarsusluları temsil ettiğini ifade eden Can, "Sizlerin kendi aranızda güzel bir birlikteliğiniz var. Bize intikal eden herhangi bir şikayetiniz yok. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bugüne kadar 30 açılışımızı gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Biz bu işin çıraklığından geliyoruz. Çalışmakla ilgili bir sıkıntımız yok. Biz bu işte iddialıyız, biliyoruz. Birinci önceliğimiz huzurumuzun ve kardeşliğimizin devam etmesidir. Tarsus'umuzda yaşayan herkesin burnu kanamadan rahat bir ortamda yaşamalarını sağlamak ve çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak için mücadele ediyoruz. Aramıza fitne tohumları sokmak isteyenlere fırsat vermedik vermeyeceğiz" dedi.

Esnaflara seslenen Milletvekili Şimşek ise, "Otogarımız Tarsus'a yakışan bir otogar. Ama istenilen düzeyde bir hareket yok. İnşallah havaalanının bitmesiyle, Yenice lojistik köyün bitmesiyle, cezaevi bitti ama henüz tam kapasite ile çalışmıyor, biz turizm bölgesinin de bir an evvel faaliyete geçmesi için de mecliste gerekli görüşmeleri yapıyoruz. İnşallah Tarsus hak ettiği yere gelecek. Mücadelemiz çabamız bunun için" diye konuştu.

Başkan Can’ın esnafların sorularını cevaplamasının ardından toplantı sona erdi.
FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS