Başkan Erdem’den Afrin için kan bağışı çağrısı

Başkan Erdem’den Afrin için kan bağışı çağrısı

MERSİN'de Türk Kızılayı Şube Başkanı Necmi Erdem, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sonra Türk Kızılayı'nın da Afrin'e girmesi üzerine kan bağışı kampanyası sürdürdüklerini açıkladı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Türk Kızılayı Şube Başkanı Necmi Erdem, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sonra Türk Kızılayı'nın da Afrin'e girmesi üzerine kan bağışı kampanyası sürdürdüklerini açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlendiğini açıklayan Erdem, hem Mehmetçiğe hem de operasyon sırasında yaralanan insanlara destek olmak amacıyla kampanyanın başlatıldığını söyledi. Vatandaşlara çağrı yapan Erdem, "Mehmetçiğimiz Afrin'de operasyon gerçekleştirmektedir. Bizde bu harekata kan bağışı yaparak destek vermek istedik. Halkımızı kan bağışı yapmaya çağırdık. Onlarda sağ olsunlar geldiler. Kampanyamıza kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere vatandaşlarımız yoğun ilgi göstermektedir. Tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Diğer bölgelerde olduğu gibi Afrin'de de kesintisiz ve ayrım gözetmeksizin insani desteğimizi sürdürüyoruz. Yeni kamp alanları oluşturulması ve Afrin'den gelecek olan insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, arkadaşlarımız sahada yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor" dedi.FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS