Başkan Kocamaz Berat Kandilini kutladı

Başkan Kocamaz Berat Kandilini kutladı

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak vatandaşın kandilini kutladı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak vatandaşın kandilini kutladı. 

Mesajında Berat Kandili'nin Ramazan ayının müjdecisi olduğunu belirten Kocamaz, kandilin insanlığa, Türk ve İslam alemine birlik ve beraberlik, kardeşlik ve barış getirmesini diledi. Kocamaz mesajında, "Berat, borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmaktır. Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir.  Yüce Yaradan'ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Berat, bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan uzak kalmayı öğretir. Gönüllerin merhametle dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevlamızdan beratımızı isteyelim. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim"

ifadelerini kullandı.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS