Deneyimli eğitimci Özveren, öğrencilere deneyimlerini anlattı

Deneyimli eğitimci Özveren, öğrencilere deneyimlerini anlattı

MERSİN'de eğitim veren Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Kariyer Buluşmaları kapsamında öğrencilerle buluştu.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de eğitim veren Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Kariyer Buluşmaları kapsamında öğrencilerle buluştu. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programın konuğu olan Özveren, Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen öğrencilere deneyimlerini aktardı. Çocukluğunda tecrübe ettiği zorlukları öğrencilere anlatan Özveren, "1954 yılında karayolu ile 40 kilometre uzaklıktaki kasabaya 1 günde gidebiliyordu. Şimdi yolculuğu 1 saate düşüren araçlar gelişti. Günümüz teknolojisi hızla gelişiyor ve siz çok şanslısınız. Yoksulluk insanı pişiriyor, hayata hazırlıyor. Ufkunuz gelişiyor. Ders alabilirsek içinde bulunduğunuz şartlar ne kadar kötü olursa olsun iyi şeyler yapabilirsiniz. Hiçbir zaman azminizin azalmaması gerek. Umudunuzu hiç yitirmeyin. İyi insan yetiştirebilirsek bazı cevherleri bulup ortaya çıkarabilirsek ülkemize hizmet etmiş oluruz" dedi.

Gençlerin gelecek açısından önemine dikkat çeken Özveren şöyle konuştu:

"Dünyayı kurtaracak olan gençlerdir. Gençlere verilen eğitimi önemdir. Tek kurtuluşumuz eğitimdir. Eğitim seferberliği başlatan, ülkeler en gelişmiş ülkelerdir. Bizim halkımız ceketini satarım çocuğumu okuturum düşüncesinde insanlardan oluşur. Bu kadar güzel insanların bir arada yaşadığı güzel bir memlekette eğitim alanında ciddi işler yapmak gerektiğini düşündüm. Ve iş adamı olmak yerine eğitimci olmaya karar verdim. Eğitim kurumları herkesindir. Okullarımız bizim mabedimizdir. Hiç bir gencin diğerine üstünlüğü yoktur. Farklı özellikleri vardır." FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS