'Elimde Valizim’ seyirci ile buluştu

'Elimde Valizim’ seyirci ile buluştu

– MERSİN’in Erdemli ilçesinde genç yazar Deniz Yağmur’un kaleme aldığı 'Elimde Valizim’ seyirci ile buluşurken büyük ilgi gördü.

ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde genç yazar Deniz Yağmur’un kaleme aldığı 'Elimde Valizim’ seyirci ile buluşurken büyük ilgi gördü.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’deki oyunu Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte yaklaşık 500 kişi izledi. Oyunda başarılı bir performans sergileyen Belediye Şehir Tiyatrosu grubu izleyenleri kahkahalara boğdu. Yaklaşık iki saat sürerken, tiyatro severler keyifli vakitler geçirirken Başkan Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini ifade eden Tollu, şehir tiyatrosu ekiplerine ve oyuncularına teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Tollu, Türkiye’nin ve Erdemli’nin geleceği olan gençlere yeni bir eğitim yuvası kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, belediye tarafından hizmete açılan lise ve üniversiteye hazırlık etüt merkezinde 35 öğretmen ile bin 500 öğrenciye eğitim verdiklerini dile getirdi.  Tollu, belediye bünyesinde istihdam ettikleri birbirinden değerli öğretmen kadrosu ve öğrencileriyle birlikte üniversite sınavlarında bu yıl ciddi bir rekor kıracaklarını kaydetti.


FOTOĞRAFLI

 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS