Erdemli'de Polis Haftası törenle kutlandı

Erdemli'de Polis Haftası törenle kutlandı

– MERSİN'in Erdemli ilçesinde, polis teşkilatının kuruluşunun 173’ncü yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN'in Erdemli ilçesinde, polis teşkilatının kuruluşunun 173’ncü yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Erdemli sahil bandında düzenlenen tören, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü'nün Atatürk büstüne çelenk sunması ile başladı. Kaymakam Avni Kula’nın hazır olduğu törende günün önemini belirten konuşmayı yapan Müdür Şahingözlü, polisin demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılâplarının laik Cumhuriyetin teminatı olduğunu belirterek, "Şu anda 172 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız 173’ncü yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, yurt dışında da hak ettiği yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Amacımız, halkımızın sevgi ve güvenini kazanmaktır. Türk polisi suçla mücadele bilimi kullanarak, dünyada olan gelişmelere paralel, milletimizin değişen beklentilere cevap verebilmek için sürekli olarak kendini yenilemektedir" dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler Polis Haftası ile ilgili yazdıkları şiirleri okuyup, okullarda düzenlenen şiir yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Törenin ardından, Erdemli Kültür Merkezi’nde polis memuru Harun Kurt tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS