Erdemli'de şehitler ve gaziler için hatıra orman

Erdemli'de şehitler ve gaziler için hatıra orman

– MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında şehitler ve gazileri için oluşturulan hatıra ormanına fidan dikildi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında şehitler ve gazileri için oluşturulan hatıra ormanına fidan dikildi.

İlçeye bağlı Karahıdırlı Mahallesi Deli Ali mevkiinde yapılan fidan dikim töreninde konuşan ilçe Kaymakamı Avni Kula, "Bu hafta Orman Haftası olması nedeni ile ilçemizin değişik yerlerinde fidan dikimi yapılacak. Fidan dikmek ve ağaçları korumak bütün yurttaşlarımızın hassasiyetle yaklaşması gereken bir konudur. Bu programı hazırlayan ve davete katılıp gelen fidan diken bütün vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim" dedi.

Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, hafta nedeni ile ilçe genelinde bir hafta boyunca fidan dikimi yapacaklarını ifade ederek, "İlk programımızı şehitlerimiz ve gazilerimiz için düzenledik. Şuanda buraya bin adet sedir, harnup ve fidanları dikiyoruz. Hafta boyunca ilçe genelinde değişik bölgelere toplam 15 bin adet fidan dikmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri ve öğrenciler fidan dikti.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS