Evi yanan aileye yardım eli

Evi yanan aileye yardım eli

– MERSİN’de elektrik kontağından çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evinin badana ve boya işleri, Akdeniz Belediyesi ekipleri, çatısı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlanan bütçe ile onarıldı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de elektrik kontağından çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evinin badana ve boya işleri, Akdeniz Belediyesi ekipleri, çatısı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlanan bütçe ile onarıldı.
Akdeniz Belediye sınırları içinde bulunan Dikilitaş Mahallesi’nde, bir süre önce evde kimsenin olmadığı saatlerde elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangın sonucu, 4 kişilik bir ailenin kiracı olarak yaşadığı evleri kullanılamaz hale geldi. Belediye, havaların soğumaya başladığı bu günlerde elektrik kontağından çıkan yangın sonucu evleri büyük zarar gören ve çaresiz kalan aileye yardım eli uzatıp yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, evin badana ve boyasını yeniledi. Ayrıca Akdeniz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından sağlanan 3 bin TL tutarındaki bütçe ile de ailesinin yangında büyük hasar gören evinin çatısı yeni baştan onarıldı. Yangında evi büyük zarar gören vatandaşlar, yenilenmesini sağlayan Başkan Pamuk ve ekiplere teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS