Geleceğin sporcularına malzeme

Geleceğin sporcularına malzeme

MERSİN’de Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve valilik koordinasyonunda yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, 'Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi' çerçevesinde spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

MERSİN, (DHA) MERSİN’de Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve valilik koordinasyonunda yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, 'Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi' çerçevesinde spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

Servet Tazegül Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Ali İhsan Su, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ile diğer ilgililer katıldı. Törende konuşan Vali Su, projenin, merkez ilçelere bağlı mahallelerde yaşayan ve sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanamayan 12-24 yaş aralığındaki dezavantajlı çocukların bireysel gelişimlerine yardımcı olmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve hayata bakış açılarını olumlu yönde değiştirmek amacıyla yürütüldüğü söyledi.

Daha sonra çocuklarla birlikte badminton ve basketbol oynayan Vali Su, çocuklara spor kıyafetleri ve malzemelerini verdi. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciliği tarafından organize edilen 'Okul Sporları Satranç İl Birinciliği' müsabakalarını da izleyen Su, müsabakalara katılan minik yüreklerin heyecanına ortak oldu.

Satranç müsabakaları ve organizasyon hakkında İl Müdürü Şaban Güneş'ten bilgi alan Vali Su, iki gün boyunca farklı kategorilerde mücadele verecek olan 99 takımdaki 512 genç sporcuya başarılar diledi.

Burada konuşan Vali Su, sahip olduğu spor altyapısı ile Mersin'in, Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen spor kentlerinden biri yaptığını ifade ederek, "Bu tür müsabakaların Mersin'de düzenleniyor olmasını çocuklar ve gençler için çok büyük bir fırsat olarak değerlendirmelidir. Sportif faaliyetler, katılanlar açısından çok olumlu sonuçlar sağlar. Tüm gençleri bu ve bunun gibi birçok spor dalında açılan kurslara katılmaya davet ediyorum" dedi.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güneş ile birlikte Yenişehir ilçesindeki spor tesislerini yerinde inceleyerek sürdüren Vali Su, bu kapsamda sırasıyla Mersin Tenis Kompleksi, Jimnastik Salonu, Mersin Olimpik Yüzme Havuzu ve Nevin Yanıt Spor Kompleksini ziyaret etti. Tesislerde yürütülen sportif faaliyetler ve kurslar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Su, bu tesislerde devam eden kurslara katılan çocuklar, gençler ve aileleriyle de yakından ilgilendi.

Ziyaret ettiği tesislerde, kursiyerler ve aileleriyle sporun önemi, bireysel gelişime olan katkısı ve topluma kazandırdığı değerler konularında sohbet ederek tavsiyelerde bulunan Vali Su, Nevin Yanıt Spor Kompleksinde 310 sporcunun katılımıyla düzenlenen 'Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi 1’nci Kademe Yarışmalarını bir süre izledi. İki gün sürecek olan müsabakaların birinci gününde disk atma dalında dereceye giren ilk üç sporcuya madalyalarını verdi.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS