İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı okulları denetledi ​

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı okulları denetledi ​

MERSİN'in Tarsus İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Ashabı Kehf Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret ederek okul bölümlerini gezdi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Ashabı Kehf Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret ederek okul bölümlerini gezdi.

Eğitim ve öğretim faaliyeti hakkında Okul Müdürü Ramazan Evkuran'dan bilgi alan Kalaycı, ardından öğretmen ve öğrencilerle bir süre görüşüp sohbet etti. İncelemeleri esnasında açıklama yapan Kalaycı, "İlçemizde son yıllarda birçok okul ve dersliğin açılışını gerçekleştirerek, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha iyi fiziki şartlarda, daha çağdaş imkanlarla eğitim ve öğretim verme şansını yakaladık. Eğitim kurumlarının çeşitliliğini ve dolayısıyla eğitime erişim seçeneklerini arttırdık. Ülkemizin genelinde nitelikli elemana ihtiyaç var. Bizim istenilen düzeyde nitelikli ara eleman ve meslek elemanı yetiştirmemiz gerekir. Bunun için ilimizde mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrenci sayımızı daha da arttırmalıyız" dedi.

Görüşmenin ardından Kalaycı, iyi dilek ve temennilerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS