Japonya'dan Silifke'ye gezici sağlık aracı

Japonya'dan Silifke'ye gezici sağlık aracı

JAPON Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Silifke'ye gezici sağlık aracı kazandırabilmek amacıyla hazırlanan ve Japonya Büyükelçiliğine sunulan proje, Türkiye genelinde kabul gören 5 proje içerisinde yer aldı.

Mehmet OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) - JAPON Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Silifke'ye gezici sağlık aracı kazandırabilmek amacıyla hazırlanan ve Japonya Büyükelçiliğine sunulan proje, Türkiye genelinde kabul gören 5 proje içerisinde yer aldı. 

Ankara'da düzenlenen Yerel Projelere Hibe Programlarının sözleşmesini Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ve Japonya Büyükelçisi Akio Mıyajıma imzaladı. 400 proje arasından seçilen 5 projeden biri olan gezici sağlık aracı projesinin sözleşme töreninde Mersin Milletvekilleri de davetli olarak yer aldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Turgut, "Silifke Belediyesi olarak hazırladığımız projelerimizle kentimizi geliştirmeye ve ihtiyaç duyduğu hizmetlere bir bir kavuşturmaya devam ediyoruz. Her ne kadar aradaki coğrafi uzaklıklar fazla olsa da Türk ve Japon halklarının dostlukları yüz yıllardır gelişerek devam etmektedir. Bizlerde bu proje vesilesi ile bu kadim dostluğun pekiştirilmesine katkı sağlayacağını umduğumuz Gezici Sağlık Aracı projesiyle bir işbirliği sözleşmesi imzaladık. Türkiye’nin 14'ncü büyük ilçesi olmamızla birlikte 88 mahalleden oluşan kentimizde böyle bir projeyi hayata geçirmek gerek Japonya gerekse Türkiye açısından önemli bir kazanım ve hizmet olacaktır" dedi.

Davetlilere ev sahipliği yapan Büyükelçi Mıyajıma ise, "Japonya ve Türkiye arasında devam eden uzun bir dostluk ilişkisi bulunmaktadır. Bu yıl gerçekleştirilecek olan beş yeni projenin Türk halkının yaşamını zenginleştirmesini içtenlikle temenni ederim. Bu projelerden biri olan gezici sağlık aracı hizmetinin Silifke kentine hayırlı olmasını diliyor katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS