Kaçakçılıkla mücadeleye esnaftan afişli destek

Kaçakçılıkla mücadeleye esnaftan afişli destek

MERSİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, vergi kayıpları ve haksız rekabete yol açan kaçakçılıkla mücadelede toplum desteğinin büyük önem taşıdığı söyledi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, vergi kayıpları ve haksız rekabete yol açan kaçakçılıkla mücadelede toplum desteğinin büyük önem taşıdığı söyledi.

İlgili Bakanlıkça farkındalık yaratma amacıyla hazırlanan 2 bin adet 'Alo 136 Gümrük muhafaza İhbar Hattı' afişinin esnafa dağıtılmak üzere ilgili meslek odalarına gönderildiğini söyledi. Kaçakçılığın vergi kayıplarının yanı sıra haksız rekabete yol açarak ülke ekonomisine de zarar verdiği söyleyen Dinçer, "Bu durum toplum sağlığına da önemli oranda tehdit ediyor. Bu nedenle kaçakçılıkla mücadele de kolluk birimlerinin inceleme, araştırma, takip ve operasyonları yanında, en önemli unsurlardan biri de ihbar, istihbarat ve bilgi toplanılmasıdır. Bu noktada kaçakçılıkla mücadele eden kurumlara toplum desteği verilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve 7 gün 24 saat ücretsiz aranabilen 'Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattı' ile ilgili hazırlanan iki bin adet afişin esnafa dağıtılmak üzere ilgili meslek odalarına gönderildi" dedi.

Genel müdürlükçe hazırlanan ve toplumda farkındalık yaratmayı hedefleyen afişleri ilgili meslek odalarına gönderdiklerini de sözlerine ekleyen Dinçer, afişlerle oluşacak farkındalıkla suçla mücadeleye daha etkin katılımın sağlanmasını arzu ettiklerini söyledi.FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS