Kızkalesi dünyaca ünlü voleybolcuları ağırlamaya hazırlanıyor

Kızkalesi dünyaca ünlü voleybolcuları ağırlamaya hazırlanıyor

MERSİN Erdemli ilçesinin turistik mahallesi Kızkalesi, dünyanın en önemli plaj voleybolu organizasyonlarından biri olan 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye'yi ağırlamaya hazırlanıyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Erdemli ilçesinin turistik mahallesi Kızkalesi, dünyanın en önemli plaj voleybolu organizasyonlarından biri olan 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye'yi ağırlamaya hazırlanıyor.

Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile düzenlenecek olan organizasyonda, voleybolcular Mersin'in mavi bayraklı tek halk plajı olan Kızkalesi'nde boy gösterecek. Mersin'in tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Plaj Voleybol Dünya Turu, dünyanın dört bir yanından insanı arkasındaki Kızkalesi görseli ile büyüleyecek bir atmosferde yapılacak. Avrupa'nın en kaliteli ve yetenekli sporcuları Mersin'de ağırlanırken, sporseverler oyun kalitesi yüksek maçlar izleyecek. 

Uluslararası organizasyona 40 ülkeden toplam 124 takımın başvurdu. 214 sporcu, daha önceki Dünya Turu puanları ile Mersin Kız Kalesi'nde düzenlenecek organizasyonda mücadele etme hakkını kazandı. Erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı 24 takım puanları ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken, erkeklerde 32 takım, bayanlarda da 27 takım ana tabloya kalabilmek için 2 Mayıs'ta eleme turnuvası oynayacak. Her iki kategoride de 8'er takım eleme tablosundan ana tabloya katılma hakkı kazanacak. Ana tablo müsabakaları, 3 Mayıs Perşembe günü başlayacak. Türkiye, erkeklerde 3'ü ana tabloda, 2'si elemede, kadınlarda da 3 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 kadın takımı ile mücadele edecek. Toplam 150 bin dolar para ödülünün dağıtılacağı organizasyon, olimpiyat sıralamasına puanları açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ve Avrupa basının da ilgisinin yoğun olacağı organizasyonun final maçları ve ödül töreni, 6 Mayıs  Pazar günü saat 16.00-18.00 saatleri arasında yayınlanacak. Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu organizasyona Mersin'den servisler de kaldırılacak.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS