Mahalle halkından ihtiyaç sahiplerine yardım

Mahalle halkından ihtiyaç sahiplerine yardım

– MERSİN’in Erdemli ilçesinde, mahalle sakinleri kendi aralarında topladıkları yardımlardan oluşan 70 Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere İlçe Müftülüğüne teslim etti.

Mehmet DOĞANER/ERDMELİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde, mahalle sakinleri kendi aralarında topladıkları yardımlardan oluşan 70 Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere İlçe Müftülüğüne teslim etti.

İlçeye bağlı Sariyer Mahallesi sakinleri her Ramazan ayından kendi aralarında yardım toplayarak Ramazan kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için imece yapıyor. Mahalleli tarafından hazırlanan yardım kolileri İlçe Müftülüğüne bağlı Aşevi'ne teslim edildi. Burada konuşan İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Erdemli'de, Ramazan ayı süresince halkın oluşturduğu gönüllü yardım ordusunun Türkiye'ye örnek olacak şekilde destekler verdiğini belirterek, "Erdemli hayırseverlikte ve çalışkanlıkta Türkiye'nin en önde gelen beldelerinden birisidir. Bolluk ve bereket ayı Ramazan ayında da ilçe halkımız kendisini gösteriyor. Ramazan süresince aş evimizde günde 500 kişiye yemek çıkartıyoruz. İlçe halkımızın destekleri ile her gün sıcak yemeğimiz çıkıyor. İhtiyaç sahibi kişilerin evlerine dahi yemek servisi yapıyoruz. Her yıl yapılan mahalle halkımızın Ramazan paketi yardımı yine devam ediyor. Bu kapsamda Sarıyer Mahallesi halkımızın kendi aralarında topladıkları bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS