'Marka Stratejileri ve Anamur' kitabı tanıtıldı

'Marka Stratejileri ve Anamur' kitabı tanıtıldı

MERSİN Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerince Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan 'Marka Kent Stratejileri ve Anamur' kitabı tanıtıldı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerince Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan 'Marka Kent Stratejileri ve Anamur' kitabı tanıtıldı.

Anamur Prof. Dr. Ali Ayhan Yerleşkesi'ndeki toplantıda kitabın belediyeye bağlı Kültür Yayınları tarafından basıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, "2014'ten itibaren Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın talimatı ile yayın kurulu oluşturduk. Bu kurulda Mersin'le ilgili içeriğe sahip olan ancak basılamayan, dağıtılamayan, tanıtılamayan eserleri incelemeye alıyoruz. Bazılarının basımını üniversitelerle istişare ederek gerçekleştiriyoruz. Mersin’in tanıtımına katkı sağlarken, yazarlarımıza ve akademisyenlerimize de destek oluyoruz" dedi.

TÜRKİYE GENELİNDE OKUNACAK

Kitapta Anamur'un marka haline getirecek sektörlerin ön plana çıkarıldığını anlatan Gökbel, "Mevcut durum analizi çok iyi bir şekilde yapılmış. Başkanımızın da Mersin'i marka kent yapma konusunda projeleri var. Anamur'un bu halkasının merkezdeki projemize çok büyük katkısı olacak. Belediye olarak bu yayını Türkiye'nin her yerindeki kütüphanelere ve üniversitelere dağıtacağız. Böylece Anamur'un tanıtımını yapmış olacağız" diye konuştu.

BİR TANE ANAMUR VAR

Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ise kitabın Anamur'a yol gösterici bir meta olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bu kitap Anamur'un geleceğine ilişkin bir perspektif çizme gayretinde. Anamur Türkiye'nin güzide bir köşesi. Hepimiz farklı düşüncelere, farklı bakış açısına sahibiz ama Anamur bir tane. Biz Anamur için çalışmak ve çabalamak zorundayız. Bu noktada Mersin Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi bize bir imkan sundu."

Kitaba ilişkin sunum yapan Turizm ve Seyahat Hizmetleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz de "Kitap yaklaşık bir buçuk yılda hazırlandı. 13 bölümden oluşan kitapta Anamur'u sosyal, ekonomik, kültürel yönden tanıtan bölümler yer alıyor. Bu kitap için ciddi bir emek verdik" ifadesini kullandı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS