MEREK'te hizmet standartları yükseliyor

MEREK'te hizmet standartları yükseliyor

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, günlük ekmek üretiminde her geçen gün çıtayı yükseltiyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, günlük ekmek üretiminde her geçen gün çıtayı yükseltiyor.


2004 yılında hizmete girmesine rağmen istikrarı yakalayamayarak atıl duruma düşen ekmek fabrikası yeniden hizmete başlamıştı. Gerekli teknik altyapının hazırlanmasının ardından 2016 yılı Şubat ayında yeniden hizmete açılarak düzenli üretime geçen fabrikada günde 38 bin civarında ekmek üretimi gerçekleşirken, üretilen ekmekler merkez dört ilçede toplam 54 ekmek büfesi ile vatandaşa ulaştırılıyor. Ekmeklerin çeşidi konusunda da artış gözlemlenirken somun, kepek, çavdar, tam buğday, roll, kepekli roll, sandviç, galeta unu ve dilimlenmiş kıtır olmak üzere toplam 9 çeşit ekmek türü üretilerek vatandaşların sofralarına sunuluyor.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ekmek üretiminin vatandaşa doğrudan temas eden bir hizmetlerden birisi olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Atıl durumdaki ekmek fabrikasını tekrar açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk ve her gün hizmet kalitemiz artıyor. Biz Mersinlilere hizmet etmek için göreve geldik ve bu konudaki kararlılığımız vatandaşın sofrasına ulaştırdığımız ekmek konusunda da devam edecektir. Mübarek Ramazan ayı da yaklaşıyor. Halk ekmek fabrikamız her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da Ramazan pidesi üretimini gerçekleştirecek ve halkımıza ulaştıracaktır" dedi.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS