Mersin kent protokolünden 30 Ağustos mesajı

Mersin kent protokolünden 30 Ağustos mesajı

MERSİN'de yayınladıkları mesajlar ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için yorulmadan çalışılması gerektiği düşüncesini paylaştı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de yayınladıkları mesajlar ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için yorulmadan çalışılması gerektiği düşüncesini paylaştı.
SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ
30 Ağustos'un Türk Milleti'nin yeniden diriliş sembolü olduğunu belirten Vali Su, "Bu zaferle milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklal ve istikbali için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını, her durumda vatanına, birliğine, özgürlüğüne sahip çıkacağını tüm dünyaya göstermiştir. Bizler de tarihi zaferle dolu ecdadın torunları olarak cennet vatanımıza sonsuza kadar sahip çıkacağız ve ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
TARİHİN DÖNÜM NOKTASI
Belediye Başkanı Kocamaz ise kurtuluş mücadelesinin 30 Ağustos 1922'de zaferle taçlandığını vurgulayarak, "Büyük taarruz, topraklarımıza göz diken düşman kuvvetlerinin bozguna uğratıldığı, milletimizin geçmişini unutmadan geleceğine sahip çıktığı, tarihin en önemli dönüm noktalarından olmuştur. Tarihi destanlarla dolu şanlı milletimizin, bağımsızlığını kahramanca savaşarak tüm dünyaya haykırdığı 30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milletimizin en zor şartlarda dahi esaret altına alınamayacağının tüm cihana ispatıdır. Yüreği vatan için çarpan atalarımızın mirasçısı olarak; demokrasimizi korumalı, insan hak ve özgürlüklerine gereken önemi vererek ülkemizi güçlendirmeliyiz" ifadesini kullandı.
TÜRKLERİN ZAFER ÇIĞLIĞI
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Bizi esaret altına almaya çalışanlar her zaman bu iradeyi karşılarında dimdik görmüşlerdir' deyişini anımsatarak, şunları kaydetti:
"Alev alev yanan bir coğrafyada hala dimdik durabiliyorsak, bu bağımsızlık ruhunun sayesindedir. Bu ruhu diri tutmamız hayati derecede önemlidir. Büyük Taarruz dünyaya Türklerin zafer çığlığıdır. Türk Milleti, dünyanın her tarafında mazlumların ve dara düşmüşlerin koruyucusudur. Allah ülkemize zeval vermesin."

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS