'Mersin Seni Çağırıyor - Gastronomi' en iyi film seçildi

'Mersin Seni Çağırıyor - Gastronomi' en iyi film seçildi

– MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından kent turizmine dikkat çekilmesi adına geçtiğimiz yıl hazırlatılan ‘Mersin Seni Çağırıyor – Gastronomi’ filmi Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali’nde gastronomi alanında en iyi film oldu.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından kent turizmine dikkat çekilmesi adına geçtiğimiz yıl hazırlatılan ‘Mersin Seni Çağırıyor – Gastronomi’ filmi Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali’nde gastronomi alanında en iyi film oldu.

MTSO tarafından Akdeniz Turizm Forumu (MEDITOUR 2016) kapsamında hazırlatılan Mystery Of Mersin (Mersin’in Gizemi) filminin büyük beğeni toplaması sonrasında sosyal medya aracılığıyla tanıtımlara devam edilmesi adına hazırlatılan 30’ar saniyelik 4 ayrı filmden ‘Mersin Seni Çağırıyor – Gastronomi’, katıldığı ilk festivalden ödülle döndü. Festivalde MTSO’yu temsil eden Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar ödülü CIFFT Federasyonu Direktörü Alexander Kammel'den aldı.

İstanbul’da dereceye giren filmler CIFFT Federasyonuna bağlı diğer 20 üye ülke etaplarına doğrudan katılma hakkını ve büyük bir tanıtım fırsatını kazandı. MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan  ödül sonrasında Mersin turizm filmlerinin katıldığı festivallerden, yarışmalardan başarı ile dönmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Bu tür kazanımların kentin tanıtımında çok etkin rol oynadığına dikkat çeken Kızıltan, "Hazırlattığımız filmler geçen yıl hedefine ulaştı ve sosyal medyada büyük beğeni topladı. Bu aldığımız ödül bize yeni bir kapı açtı. Önümüzdeki günlerde gastronomi turizmi alanında daha etkin çalışmalar yapabileceğimizi gösterdi" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS