Mersin’de çocuk işçiliği masaya yatırıldı

Mersin’de çocuk işçiliği masaya yatırıldı

– MERSİN’de çocuk işçiliği ile mücadele koordinasyon kurulu ilk toplantısını yaptı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de çocuk işçiliği ile mücadele koordinasyon kurulu ilk toplantısını yaptı.

Başbakanlık genelgesiyle 2018 yılının Türkiye’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele yılı olarak ilan edilmesinin ardından Mersin'de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını Aile ve Sosyal Politikalar İl İl Müdür Yardımcısı Bahadır Sarı başkanlığında yaptı. Toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi aracılığı ile il genelinde Çocuk işçiliği ile etkin şekilde mücadele edilmesi için yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

Müdür Yardımcısı Sarı, çocuk işçiliği ile mücadele konusunda en başarılı ve kararlı ilin Mersin olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Temennimiz Mersin'de olduğu gibi tüm illerimizde çocuk işçiliği ile Mücadele edilmesidir" dedi.

İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı'da, Mersin'de çocuk hakları açısından en önemli sorun sokakta çöp toplayan çocuklar olduğunu ifade ederek, "Çocuğun yabancı uyruklu ya da Türk vatandaşı olması fark etmez, çocuk çocuktur. Tüm çocuklarımızı kucaklayarak, sokakta değil eğitimde, okulda, çocuk parkında görmeyi arzulamaktayız. Bunun için başta ailelerimiz olmak üzere herkese görev düşmektedir. Bu açıdan Mersin’de çocuk işçiliğinin önlenmesine yönelik olarak yürütülen Çocuk Koruma Mobil Ekip çalışmaları ile bu alanda kentimiz diğer illerimize örnek konumundadır" diye konuştu.

Toplantıda Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Okan Yılmaz da, kentte bu güne kadar yapılan çalışmaları hakkında slayt sunum yaptı. Yılmaz, Çocuk Hakları Komitesinin çocuk üyeleri olarak kentte bu güne kadar çocuk işçiliği alanında yapılan çalışmaları desteklediklerini, yürütülmesi planlanan çalışmalara da destek olacaklarını sözlerine ekledi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS