Mersin'de yılın hekimleri Şehir Hastanesi'nden

Mersin'de yılın hekimleri Şehir Hastanesi'nden

MERSIN, (DHA) - MERSİN Şehir Hastanesi'nde görevli Anestezi Uzmanı Dr. Ali Can ve Acil Tıp Uzmanı Dr

MERSIN, (DHA) - MERSİN Şehir Hastanesi'nde görevli Anestezi Uzmanı Dr. Ali Can ve Acil Tıp Uzmanı Dr. İbrahim Akça, branşlarında yılın hekimleri seçildi.

Sağlık Bakanlığı'nın 'Yılın Hekimi' uygulaması kapsamında 81 ilden seçilen hekimler Sağlık Bakanlığında düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Şehir Hastanesinde görevli Anestezi Uzmanı Can ve Acil Tıp Uzmanı Akça, yaklaşık bir yıl önce hizmete giren Mersin Şehir Hastanesinin taşınması sürecinde, ameliyathane ve acil servis hizmetlerinde herhangi bir aksamaya mahal vermeden taşınması ve yeniden yapılanma sürecindeki katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Kendilerini bu ödüle layık görenlere teşekkür eden Dr Can, "İçinde insan sevgisi olmayan birisinin bu işi yapması mümkün değil. Uzun ve meşakkatli  bir eğitim sürecinin sonunda başladığımız meslek hayatında sürekli olarak kendimizi yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Meslek aşkı ve insan sevgisi olmadan bu işi yapmak çok zor. Sağlık çalışanları ailesinden ve sosyal hayatından fedakarlık ederek hizmet veriyor. Bir hekim olarak hasta ve hasta yakınlarından isteğimiz sağlık çalışanlarına karşı daha anlayışlı davranmaları" dedi.

Taşınma sürecinde hastaların mağdur olmaması için açılış öncesinde çok yoğun mesai harcadıklarını ve bu süreci yüz akıyla tamamladıklarını söyleyen Dr. Akça ise, "Taşınma sürecinde ve öncesinde üzerimizde çok büyük bir baskı vardı. Gerçekten çok önemli bir planlama ile ilimizde bulunan iki hastaneyi yeni açılan Şehir Hastanesi bünyesinde birleştirdik. Bu süreçte yanımızda olan ve bize desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülü, taşınma ve yeniden yapılanma sürecinde birlikte hizmet verdiğimiz tüm arkadaşlarım adına aldım" diye konuştu.

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı'da yılın hekimi seçilen Can ve Akça'yı tebrik ederek, özverili ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS