Minikler dereceye girmek için mücadele etti

Minikler dereceye girmek için mücadele etti

– MERSİN’in Erdemli ilçesinde düzenlenen 1’nci Bahar Satranç Turnuvası'nda minikler dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde düzenlenen 1’nci Bahar Satranç Turnuvası'nda minikler dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

Erdemli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Erdemli İlçe Temsilciliği'nin düzenlediği turnuvası sona erdi. 420 öğrencinin katıldığı turnuvada dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları Belediye Kongre Merkezi'nde verildi.

Törende konuşan Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, turnuvaya katılan çocukların ilgisi ve coşkusuna hayran kaldığını belirterek, "Çocuklarımızla birlikte başarılarımızı sürdürerek Erdemli'nin de adını en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz" dedi.

Satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Gençlerimizin iyi ve güzel yetişmesi için belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Biz bütün faaliyetlerimizin odağında gençlerimizi tutuyoruz. İnşallah bu ülke gençlerimiz sayesinde muasır medeniyetler seviyesini aşacaktır. Çünkü gençlerimizin iyi yetişmesi için öğretmenlerimiz ve velilerimiz nasıl emek sarf ediyorsa Erdemli Belediyesi de elinden gelen gayreti asla ve kata esirgemiyor" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS