Minikler koruluk oluşturdu

Minikler koruluk oluşturdu

MERSİN'de Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nin minik çocukları diktikleri fidanlarla ilçenin 41'inci koruluğunu oluşturdu.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nin minik çocukları diktikleri fidanlarla ilçenin 41'inci koruluğunu oluşturdu.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nde eğitim alan öğrenciler ve velilerin katıldığı törende, minikler şarkılar söyleyip oyunlar oynadı. Türkçe ve İngilizce şarkıların da söylendiği törende çocuklar ve velileri hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı seslendirdi. Başkan Tarhan’a sevgi gösterisinde bulunan çocuklar koruluğa dikilen fidanların dibine çıplak elleriyle toprak atıp suladı. Başkan Tarhan, "Orman Haftası nedeniyle çocuklarımızla böyle güzel bir etkinlikte buluştuk. Cumhuriyetimizin yarınlarına doğa sevgisini aşılamak önemlidir. Diktiğimiz fidanlar gibi sağlıklı şekilde serpilip büyüyerek daha güzel bir Türkiye yaratmalarını diliyorum" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS