Önce mezuniyet sonra sergi

Önce mezuniyet sonra sergi

MERSİN Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni ve mezunların eserlerinden oluşan mezuniyet sergisi düzenlendi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni ve mezunların eserlerinden oluşan mezuniyet sergisi düzenlendi.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunlarının bölümler halinde sahneye davet edilmesi ve mezunların sahnede yerini almalarıyla başladı.
Burada söz alan Rektör Yardımcısı Kaya, her alanda eğitim sürecinin zorlu ama sanat alandakinin daha da zorlu olduğunu belirterek, "Teorik dersler her yerde var. Ancak güzel sanatlar eğitiminde pratik uygulama, usta-çırak ilişkisi şeklindeki birebir eğitim daha ön plandadır. Bir sanatçı olarak sizden beklentim, büyük olmalı. Toplumun olaylara, doğaya bakış açısını değiştirerek çok yönlü düşünme yeteneği kazanmasında, toplumun estetik anlayışının gelişmesinde, toplumun daha çağdaş bir yaşam sürdürmesinde ciddi bir rolünüz olacak. Bunu başaracağınızdan hiç şüphem yok. Üniversitemizi, fakültemizi sadece ülkemizde değil, bütün dünyada aydın birer sanatçı olarak temsil edeceğinize biz inanıyoruz. Birbirinizle ve fakültenizle bağlarınızı koparmayın kapımız hepinize açık olacak" dedi.
Fakülte birincisi Resim Bölümü öğrencisi Gülhan Dönmez, aldığı diplomanın ikinci lisans mezuniyeti olduğunu ifade etti. Rektör Yardımcısı Kaya, fakülte birincisine, Dekan Yardımcısı Doçent Ayşe Yüce, fakülte İkincisine, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Metin Şen ise fakülte 3’ncüsüne temsili diploma ve plaket verdi.
Temsili diplomalarını alan mezunlar, keplerini havaya atarak mezuniyeti kutladı. Ardından mezuniyet sergisi için Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’na geçildi. Sergi, mezunların aileleri ve öğretim üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Sergide eseri bulunan mezunlara katılım belgesi verilmesi ile tören son buldu.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS