'Salut Salon Quartet' Mersin’e geliyor

'Salut Salon Quartet' Mersin’e geliyor

– MERSİN Uluslararası Müzik Festivali, aşk temasıyla mizahla bezeli klasik müzik gösterisi sunacak olan Salut Salon Quartet’i sanatseverlerle buluşturacak.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Uluslararası Müzik Festivali, aşk temasıyla mizahla bezeli klasik müzik gösterisi sunacak olan Salut Salon Quartet’i sanatseverlerle buluşturacak.

Konser,  29 Nisan'da saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Chansons, Marilyn Monroe ve Herbert Grönemeyer şarkıları, Erich Fried’in aşk şiirleri, Prokofiev, Piazzolla, Bach, Vivaldi ve Rachmanninov’dan oluşan bir repertuarı seslendirecek olan topluluk, sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni vaat ediyor. Oda müziği dörtlüsü olarak Salut Salon, iki kemancı, bir çellist ve bir piyanist olarak Hamburg’ta kuruldu. Yaylı quartetlerin harlemi olarak değerlendirilen topluluğun repertuarında, klasik ve geleneksel müzikler, film müzikleri, tango, pop vb. müzikler de yer almakta. Bunların yanı sıra enstrüman ve kukla şovlarını da içeren bir dizi sahne performanslarıyla dünyanın en popüler müzik toplulukları arasında gösterilmekte. Topluluk, Angelica Bachman, Olga Shkrygunova, Meta Hüper, Romy Katja, isimlerinden oluşuyor.

İzleyenlerine, aşk şarkılarıyla birlikte klasik müzik eserlerinden seçili bir repertuvar seslendirecek olan Salut Salon, sanatseverleri mizah ve klasik müziğin aynı sahnede buluştuğu hayranlık uyandıran bir performansla karşılayacak.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS