Sarıkeçili Yörükleri, Mehmetçiğe 20 kurbanlık götürüyor

Sarıkeçili Yörükleri, Mehmetçiğe 20 kurbanlık götürüyor

MERSİN'in Silifke İlçesi'nde yaşayan Sarıkeçili Yörükleri, askerler için 20 küçükbaş hayvanı Suriye sınırına götürmek üzere yola çıktı.

Mehmet OKUR/SİLİFKE, (MERSİN), (DHA) - MERSİN'in Silifke İlçesi'nde yaşayan Sarıkeçili Yörükleri, askerler için 20 küçükbaş hayvanı Suriye sınırına götürmek üzere yola çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla bir araya gelen Sarıkeçeliler, birlik mesajları verdi. Yörüklerden toplanan küçükbaş hayvanlar Narlıkuyu Mahallesine getirildi. Ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dallarıyla harekata katılan askerler için dua eden Sarıkeçeliler, Mehmetçiğe moral verdi.

Sarıkeçeliler adına konuşan Mehmet Gök, "Biz Sarıkeçili Yörükleri olarak 20 aile bir araya gelerek Mehmetçiğimize destek olmak istedik. 20 aile birer küçükbaş verdi. Bu hayvanları Suriye sınırına götüreceğiz. Şanlı ordumuz başta sınır güvenliğimiz olmak üzere Suriye'nin gerçek Suriyelilere verilmesi için orada mücadele vermektedir. Ordumuzun hedefi kesinlikle orada bir toprak işgali değildir. Suriye'de huzur ve güvenliği sağlamak için ordumuz oradadır. Askerlerimizin her daim yanındayız" dedi.

Konuşmanın ardından araçlara yüklenen hayvanlar, Hatay'ın Hassa ilçesine götürülmek üzere yola çıktı.FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS