Tarsus'ta çocuk istismarı konferansı

Tarsus'ta çocuk istismarı konferansı

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, 'Çocuk İstismarı ve Anne Babalara Tutum Önerileri' konulu konferans düzenlendi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde, 'Çocuk İstismarı ve Anne Babalara Tutum Önerileri' konulu konferans düzenlendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılayı Tarsus Şubesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği konferansta, Prof. Dr. Fevziye Toros sunum yaptı. Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu'nda gerçekleşen program, konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, yapılan çalışmaları anlatarak çocuk istismarının toplum üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı. Konferansın konuşmacısı Prof. Dr. Toros, konuşmasında cinsel istismarın tanımını yaparak, "Cinsel istismar çocuklar ve aileler üzerinde derin etkiler yaratır. İstismara uğrayan çocuklarda görülen değişimler görülür. Sunumun ilerleyen bölümünde cinsel istismarın sebep olduğu rahatsızlıklar ve tedavi yöntemleri hakkında konuşacağız" dedi.

Çocuğu cinsel istismara uğramış ailelerin sergilemesi gereken tutumlara sebepleri ile birlikte değinerek ailelere tavsiyelerde bulundu. Katılımcılardan gelen soruların yanıt bulduğu konferans plaket ve çiçek takdimi ile son buldu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS