Tarsus'ta sağlık için 10 bin adım attılar

Tarsus'ta sağlık için 10 bin adım attılar

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, 'Sağlık için Hareket Et Günü' kapsamında katılımcılar 10 bin adım attı.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde, 'Sağlık için Hareket Et Günü' kapsamında katılımcılar 10 bin adım attı.

İyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek adına düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Yarenlik Alanı'nda düzenlenen yürüyüşe, ilçede eğitim veren sağlık okulların ve vatandaşlar katıldı.

10 bin adımın atıldığı yürüyüşte konuyla ilgili  açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, "Sağlık için hareket et günü kapsamında Türkiye genelinde yürütülen çalışmaları anlatarak herkesi 'Sağlık İçin Her Gün On Bin Adım' etkinliğine davet ettik. Sağolsunlar herkes ilgi gösterdi. hem yürüyüş yapıp sağlığımızı koruduk hem de insanları bilinçlendirdik" dedi.

Yürüyüş etkinliği sonunda katılımcılar, etkinliği düzenleyen isimlere teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS