Tarsus'ta yerli malı kullanımı teşvik edilecek

Tarsus'ta yerli malı kullanımı teşvik edilecek

MERSİN'de Tarsus Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından 2016'da kurulan Yerli Malı Kullanımını Teşvik Komisyonu toplandı.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) - MERSİN'de Tarsus Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından 2016'da kurulan Yerli Malı Kullanımını Teşvik Komisyonu toplandı.
Dolar ve Euro üzerinden Türkiye'ye ekonomik darbe yapılmasına izin verilmemesi gerektiğini belirten komisyon üyeleri, herkesi yerli malı ürün kullanmaya ve tüketmeye davet etti.
Belediye Başkanı Şevket Can'ın önderliğinde CHP, MHP ve AK Parti'den temsilcilerin yer aldığı komisyon, ülkenin ekonomik bir saldırı altında bulunduğuna dikkat çekti. Yaşanan gelişmeler ışığında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını çizen üyeler, "Öncelikle ithal ürünlerin kullanılmaması için bilinçli olacağız, yerli ürünlere ve yerli esnafımıza yöneleceğiz. Ortak noktamız Türkiye’mizin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkması olmalı. Bu gemide hepimiz yaşıyoruz, üç partinin temsilcisi olarak, aldığımız tavsiyelere kararını önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantılarla bütün kamuoyunda duyuracağız. Artık bu konuda eylemlere geçmeliyiz. Ülkemize Dolar ve Euro üzerinden ekonomik darbe uygulaması yapmaya izin vermeyeceğiz. Diri ve bir olacağız" dedi.
Başkan Can ise dövizdeki hareketliliğin planlı olduğunu dile getirerek, "ABD dolardaki dalgalanmanın hemen ardından bizden ithal ettikleri çelik ve alüminyumdaki vergi oranını arttırması gerilimi tırmandırdı. ABD bu tutumlarından vazgeçmeli, yasalarımıza saygı duymalıdır. Sonuç olarak, daha önce yaşadığımız hain darbe girişiminde Türkiye, dayatmalara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla karşı koyacağını, içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlarına göstermiştir. Şüphesiz bu aziz millet, daha önce atlattığı badireler gibi bu badireden de alnının akıyla güçlenerek çıkacaktır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS