Tatilcinin dönüş çilesi başladı

Tatilcinin dönüş çilesi başladı

– DOĞU Akdeniz’in tatil merkezi Mersin, 9 günlük Kurban Bayramı nedeni ile çevre illerden gelen tatilcilere ev sahipliği yaparken araç trafiği nedeni ile yollar kitlendi.

Ali Rıza EREN/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – DOĞU Akdeniz’in tatil merkezi Mersin, 9 günlük Kurban Bayramı nedeni ile çevre illerden gelen tatilcilere ev sahipliği yaparken araç trafiği nedeni ile yollar kitlendi.
MHP Milletvekili Baki Şimşek, Silifke’den çıktığı yolculukta 3 saatte kent merkezine ulaşınca Çeşmeli-Taşucu Otoban’ın biran önce yapılması gerektiğini söyledi. 9 günlük bayram tatilinin sona ermesinin ardından çevre illerden Mersin’e gelmeye başlayan tatilcilerde dönüş yoluna geçti. Bayramı tatili için tarihi ve turistik mekanları ile bilinen Kızkalesi, Ayaş, Susanoğlu, Atakent gibi tatil beldelerini tercih edenlerin dönüşleri aynı zamana denk gelince dönüş yolu adeta çileye döndü. Antalya-Mersin karayolu yoğun araç trafiği nedeni ile adeta kitlendi. Kızkalesi-Çeşmeli arasında araçlar 3 şerit halinde ilerlerken trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Çeşmeli’den sonra otoyolu tercih edenler ise trafikte rahat bir nefes aldı. Normal şartlarda Mersin’den Silifke’ye 1 saat 10 dakikada ulaşabilen vatandaşlar yoğun trafik nedeniyle 3-4 saatte yol aldı. Bu arada Silifke ilçesinden yola çıkan MHP Milletvekili Baki Şimşek de, trafik yoğunluğundan nasibini aldı. Şimşek sosyal medya hesabından trafikte yaşadıklarını dile getirerek, "Çeşmeli-Taşucu Otobanı hemen yapılmalı, trafik çilesine son verilmelidir. Akşam saat 18.00’da Silifke’den çıktık, 21.00’da Mersin’e geldik. 45 dakikalık yolu 3 saatte gelebildik. Yola çıkmayan hemşerilerimiz geceyi bekleyin, yolda perişan olmayın" dedi.
Dönüş yolundaki tatilciler ise yaşanan yoğun trafik nedeni ile tatil cenneti Mersin yolunda çile çektiklerini dile getirdi. Vatandaşlar, özellikle yaz tatili ve bayram nedeni ile tercih ettikleri kentte Mersin-Antalya karayolunun iyileştirilmesi ya da Çeşmeli-Taşucu Otoban yoluna biran önce başlanılmasını istedi.
OTOBAN İHALESİ 31 EKİM’E ERTELENDİ
Öte yandan, daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılacak Çeşmeli-Erdemli­ Silifke-Taşucu Otoyolu'nun yapım ihalesinin tarihi değişti. Çeşmeli-Erdemli­ Silifke-Taşucu Otoyolu'nun yeni ihale tarihi Resmi Gazete'de yayınlandı. Daha önce 14 Ağustos'ta ihale edilmesi planlanan projenin yeni ihale tarihi 31 Ekim 2018 günü.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS