Toroslar’da 10 bin çocuğa spor imkanı

Toroslar’da 10 bin çocuğa spor imkanı

– MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin her yıl yaz döneminde başlattığı spor okullarına bu yıl yine yoğun ilgi görürken yüzme, tenis, futbol ve basketbol branşlarında açılan kurslardan bu yıl yaklaşık 10 bin çocuk yararlanacak.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin her yıl yaz döneminde başlattığı spor okullarına bu yıl yine yoğun ilgi görürken yüzme, tenis, futbol ve basketbol branşlarında açılan kurslardan bu yıl yaklaşık 10 bin çocuk yararlanacak.

Toroslar Belediyesi’nin futbol okullarının açılışı Güneykent Mahallesi’nde bulunan Anafartalar Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Hamit Tuna, amaçlarının çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu belirterek, "Gençlerimizin yapabilecekleri her branşta spor altyapılarına önem verdik. Her yıl açtığımız yaz spor okulları ile özellikle çalışan insanlarımızın çocuklarını spor okullarımıza alarak burada enerjilerini deşarj ettirerek hem kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına hem de akşam eve gittiklerinde de ailelerine sıkıntı oluşturmamalarına olanak sağlıyoruz" dedi.

Konuşmasının ardından yaz spor okuluna katılan öğrencilere forma hediye ederken küçük bir sporcu da Başkan Tuna'ya futbol topu verdi.  Başkan Tuna daha sonra çocuklarla penaltı atışı yaptı.

7-16 yaş aralığına yönelik, 8 antrenörle eğitim verilecek olan ve halen kayıtların devam ettiği Yaz Futbol Okulları hafta içi her gün olacak şekilde 15 Ağustos tarihinde sona erecek.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS