Bodrum Moskova'da tanıtıldı

Bodrum Moskova'da tanıtıldı

DÜNYANIN ilgisini Muğla'nın turizm kenti Bodrum ilçesine çekmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), MITT Moskova Turizm Fuarı'na katıldı.

DÜNYANIN ilgisini Muğla'nın turizm kenti Bodrum ilçesine çekmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), MITT Moskova Turizm Fuarı'na katıldı. Rusya pazarının Bodrum için önemli olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, "Bodrum'umuzu şartlar nasıl olursa olsun en iyi şekilde tanıtmaya devam ediyoruz" dedi.


Moskova'da 13-15 Mart düzenlenen MITT Moskova Turizm Fuarı'na katılan BOTAV yetkilileri, çalışmalarını sürdürdü. Yetkililer, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı ile birlikte iki ayrı stantta ilçeyi tanıttı. Standı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Berlin ITB Turizm Borsası Fuarı'ndan sonra MITT Moskova Turizm Fuarı'nda da Bodrum standında tanıtım çalışmalarını yürüten ekibe başarılar diledi. BOTAV ekibi ve Bodrum tanıtım çalışmalarını destekleyen turizmciler, fuar süresince tur operatörleri ile görüşmeler yaparak; Bodrum ile Rusya arasındaki bağlantıları güçlendirmek için çaba gösterdi. Yapılan görüşmelere göre, 2018 yılında Rusya Federasyonu'ndan Bodrum'a gelecek turist sayısında artış olmasının beklendiği açıklandı.


Rusya Otelciler ve Restorancılar Federasyonu Türkiye Temsilcisi ve Blogger Ivan Starodubtsev, geçen çarşamba günü 15.00 ila 17.00 saatleri arasında Rusya'da yaklaşık 2 milyon kişinin dinlediği 'Vesti FM' radyo programında Bodrum'u anlattı.


KOCADON: "BODRUM RUSLAR İÇİN BİR CENNET


Bodrum'da çok sayıda Rus vatandaşın yaşadığına dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, "Rus turistler Bodrum için çok önemli bir turizm değeri. Umut ediyoruz ki çok daha fazla sayıda Rus turisti Bodrum'da misafir edeceğiz. Bodrum'a gelen Ruslar, iklim gereği Bodrum'u çok seviyorlar hatta buraya yerleşen, buradan ev alan veya evlenip burada aile kuran Ruslar var. Bodrum halkı ile uyum içinde yaşıyor, kendilerini burada mutlu ve huzurlu hissediyorlar. Turizm açısından da bakarsak Bodrum, iklimsel özellikler yönünden Ruslar için bir cennet. Hep söylediğim gibi, Bodrum'da herkes kendi Bodrum'unu yaşar; eğlence isteyen için eğlence, sakinlik isteyen için sadece dalgaların sesini duyup huzur bulabilecekleri mekan ve yerler var. Dünya çapında ün yapmış özel okul veya kurslardan spora pek çok aktivitenin bir arada bulunduğu ve dünyanın farklı yerlerinden gelmiş kişilerin 12 ay bir arada yaşadıkları adeta kozmopolit bir tatil şehri burası. Bodrum'un bu eşsizliğini dünyaya tanıtmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


 Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS