Cemiyette 2'nci kez Akbulut dönemi

Cemiyette 2'nci  kez Akbulut dönemi

MUĞLA Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut Başkan Süleyman Akbulut, ikinci kez göreve seçilerek, güven tazeledi.

MUĞLA Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut Başkan Süleyman Akbulut, ikinci kez göreve seçilerek, güven tazeledi.


Muğla Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kurulu Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı'nı Coşkun Efendioğlu'nun yaptığı genel kurulun divan heyeti Kenan Gürbüz, Abdulkadir Sevindik ve Tülay Sükun'dan oluştu. Genel kurulda cemiyet üyesi olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Başdanışmanı Gazeteci-Yazar Can Pulak'ın yanı sıra ülkenin önde gelen basın yayın kurum ve kuruluşlarında görev yaptıktan sonra Muğla iline yerleşen usta gazeteciler ve Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel de hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından faaliyet raporu, hesap özetleri ve denetleme kurulu raporları genel kurul tarafından ibra edildi. Cemiyet tüzüğünde daha önceden 7 olan yönetim kurulu sayısının 11'e çıkartıldığı ve gerekli görülen bazı maddelerinin de güncellendiği genel kurulda, tüzüğe bu yıl ilk kez oluşturulan Onur Kurulu organı da eklenirken, yapılan değişiklikler cemiyet üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.  Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda ilk olarak 2015 yılında göreve seçilen mevcut Başkan Süleyman Akbulut ve listesi, oybirliğiyle yeniden Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimine getirildi. Genel kurul sonucunda bir teşekkür konuşması yapan Akbulut, Muğla'nın en köklü basın meslek kuruluşunun bugün geldiği noktada yaklaşık 250 üyesi bulunduğunu belirterek, "Gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzda siz değerli üyelerimizin teveccühleriyle ikinci dönemimiz için bir kez daha göreve seçildik. Görevimizi ilk günkü heyecanla sürdüreceğiz. 2015 yılında başlayıp, bugüne kadar olan süreçte dolu dolu ve sadece iş yaparak bir görev süresi geçirdik" dedi.


Muğla Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:


"Süleyman Akbulut, Kenan Gürbüz, Ferit Topaloğlu, Yüksel Savaş, Erkan İlik, Berna Kuş, Melih Kaşkar, Abdulkadir Sevindik, Tolga Madan, Temel Irmak ve Batuhan Altın."


Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegeliklerine ise, Süleyman Akbulut, Can Pulak, Coşkun Efendioğlu ve Ferit Topaloğlu seçildi.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAF


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS