Datça'da tenis yaygınlaşıyor

Datça'da tenis yaygınlaşıyor

MUĞLA'nın Datça ilçesinde tenis sporuna olan ilgi, her geçen gün artıyor.

MUĞLA'nın Datça ilçesinde tenis sporuna olan ilgi, her geçen gün artıyor.


İlçe merkezinde kısa bir süre önce kurularak faaliyete başlayan Erdem Ersarı Tenis Akademisi'nde, Datça Kaymakamlığı tarafından, Bahar Kupası Tenis Turnuvası düzenlendi. İlk, orta ve lise dengi okul öğrencileri ile yetişkinler arasında gerçekleştirilecek turnuvanın açılış töreni dün (çarşamba) yapıldı. Açılış törenine Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, Datça Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Reşit Sinan, sporcular ve aileleri katıldı. Toplam 54 kişinin mücadele edeceği turnuvada karşılaşmalar; eleme usulü yapılacak.


Açılışta konuşan Datça Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Reşit Sinan, ilçede tenis sporunu yaygınlaştırmayı ve her yaştan insanların tenis oynamalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sinan, "Bu turnuvayı başlangıç olarak kabul edip, devamının gelmesini istiyoruz. Gelecek yıllarda çok daha geniş katılımla tenis turnuvaları düzenlemeyeceğimize inanıyorum" dedi.


Kaymakam Vehbi Bakır ise, her öğrenciyi en az bir spor ya da sanat dalıyla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "Datça Kaymakamlığı olarak son 2 yıldır önümüze koyduğumuz bir hedefimiz vardı. Her öğrencimizin en az bir spor ya da sanat dalıyla profesyonelliğe yakın bir seviyede eğitilmesini sağlamak gibi bir hedefle yola çıktık. Bu yıl önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bugün başlattığımız tenis turnuvası da bu çalışmalarımızdan biridir. Datça'da önümüzdeki yıllarda daha çok kişiyi hem kortlarda hem de masalarda tenisle buluşturmayı amaçlıyoruz. Datça Belediyemizin bir tenis kortu yapmak üzere girişimleri var. Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde tamamlanacak bir spor kompleksi çalışmamız var. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için, spor yapan, belli bir disipline uyan, hayatını disipline edebilen gençlerin olması gerekiyor" diye konuştu.


Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS