İYİ Parti, Muğla'da teşkilatlandı

İYİ Parti, Muğla'da teşkilatlandı

İYİ Parti Muğla Kurucu İl Başkanı İncilay Gezgin, 14 ilçede teşkilatlarını tamamladıklarını açıkladı.

İYİ Parti Muğla Kurucu İl Başkanı İncilay Gezgin, 14 ilçede teşkilatlarını tamamladıklarını açıkladı.


İYİ Parti Muğla İl Yönetim Kurulu tarafından Menteşe ilçesindeki bir restoranda toplantı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İncilay Gezgin, "Türkiye ve millet yorgun, devlet yıpranmış, kamu düzeni çözülmektedir. Millet adına üstlendiğimiz görev bilinci ile 25 Ekim 2017 günü Ankara'da partimizin kuruluşunu Sayın Meral Akşener'in ilan etmesiyle yola çıktık" dedi.


İl yönetimi ile tüm ilçelerde ilçe başkanları ve yönetimlerinin oluşturulduğunu söyleyen Gezgin, "Türkiye iyi olsun, Muğla iyi olsun diye yola çıktık. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Bu yolda Muğlalı hemşerilerimizin bizi yalnız bırakmayacaklarını düşünüyoruz. Onlara inanıyor ve güveniyoruz. İlk hedefimiz 16 Nisan 2017'de yapılan referandumla kabul edilen başkanlık yani tek adamlık sistemini bitirip, parlamenter sistemi geri getirmek olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır' sözünün gereğini yapacağız. Bunun içindir ki Türkiye kucaklaşmasını başlattık. Farklılıklarımız bizi daha güçlü ve demokratik kılıyor. İnançlara ve düşüncelere saygımız var. Hepimiz vatanseveriz, hepimiz memleket sevdalısıyız. Hepimiz atamızın izinde laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni ve onun Misak-ı Milli ve atalarımızın kanıyla sulanmış sınırlarının bölünmez bütünlüğünü savunuyoruz. Adil bir Türkiye, Mutlu bir Türkiye, Özgür bir toplum için, Umutlarımız var, hayallerimiz var" dedi.


İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Metin Ergun ise, "Ülkenin iyi yönetilmediğini herkes biliyor. Vatandaşın, esnafın, çiftçinin durumu ortada. Ülkesini seven her vatandaşımızı İYİ Parti'ye davet ediyoruz" diye konuştu.


İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan, "Tarih 29 Ekim 2014. Eminim şu anda fotoğraf karesi hepinizin hafızasında canlanacaktır. PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD'ye yardıma koşan peşmergelere sanki milli damarlarımıza basarcasına 29 Ekim 2014 günü topraklarımızda resmi geçit hangi iktidar tarafından yaptırıldı? PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eski lideri Salih Müslim'i muhatap alan, Türkiye'de ağırlayan hangi iktidar partisidir" dedi.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS