Valilikten, dolandırıcılık uyarısı

Valilikten, dolandırıcılık uyarısı

– NEVŞEHİR Valiliği, son günlerde bazı kişilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının adını kullanıp hayırseverleri arayarak yardım bahanesiyle para istediklerinin belirlendiğini, bu gibi isteklere vatandaşların itibar etmemesi gerektiğini bildirdi.

Zafer BARIŞ/NEVŞEHİR (DHA) – NEVŞEHİR Valiliği, son günlerde bazı kişilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının adını kullanıp hayırseverleri arayarak yardım bahanesiyle para istediklerinin belirlendiğini, bu gibi isteklere vatandaşların itibar etmemesi gerektiğini bildirdi.


Valilikten yapılan açıklamada, ‘’Son günlerde Valimizin, Vali Yardımcılarımızın ve İl Müdürlerimizin makamları veya isimleri kullanılarak gerek ilimizde, gerekse de ilimiz dışındaki hayırsever vatandaşlarımız ve şirketler aranarak, yardım bahanesiyle para, tekerlekli sandalye ve bazı maddi değerdeki malzeme ihtiyacı olduğu şeklinde, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğu tespit olunmuştur. Hiçbir devlet kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi mümkün de değildir. Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır’’ ifadelerine yer verildi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS