Geleneksel iftar buluşmaları coşkuyla gerçekleşiyor

Geleneksel iftar buluşmaları coşkuyla gerçekleşiyor

NİĞDE Belediye Başkanlığının Ramazan geleneğini yaşatmak ve birlik beraberliği sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarında beşinci durak Özbelde mevkii oldu.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Belediye Başkanlığının Ramazan geleneğini yaşatmak ve birlik beraberliği sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarında beşinci durak Özbelde mevkii oldu.

Özbelde mevkii Kızıl Elma Parkı yanında kurulan iftar sofrasına 7’den 70’e mahalle sakinleri yoğun katılım sağladı. Saatler öncesinden özenle hazırlanan iftar sofraları manevi ve kültürel değerleri artırmanın yanı sıra birlik ve beraberliğin oluşturulmasında önemli birer yapı taşı olmaya devam ediyor.  Mübarek Ramazan ayında zalimlerin zulmüne uğrayan masum Müslümanların her zaman yanlarında olduklarını belirten Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, "Mübarek bir günde bütün vatandaşlarımızla bizleri aynı sofra etrafında buluşturduğundan dolayı Rabbimize hamd ediyorum. Dünyada böylesine sofraları özleyen zalimlerin zulmü altında yaşayan insanların olduğu hele hele Suriye, Filistin ve Gazze’de Müslüman kardeşlerimizin zalimler tarafından katledildiği bu mübarek günlerde Allah bize bu nimetleri sunuyor ama onları unutmuyoruz. O zalimlerin zulmünde şehit olan Filistinli kardeşlerinize Rabbim'den rahmet diliyorum. Bu zulüm altında katliamlarda yaralı olan gazilerimize Allah’tan şu mübarek günler hürmetine acil şifalar diliyorum. Dualarımız onlarla Allah onları kurtarsın. Allah zalimleri Kahhar ismi şerifiyle kahreylesin. Ramazanımız mübarek birlik ve beraberliğimiz daim olsu" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS