Kurban kesim kurallarına uymayana ceza

Kurban kesim kurallarına uymayana ceza

Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren tesislere toplu kesimler için 58 bin 351 TL, kesimin konutlarda işlenmesi halinde ise bin 450 TL cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren tesislere toplu kesimler için 58 bin 351 TL, kesimin konutlarda işlenmesi halinde ise bin 450 TL cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Şehirleşme ve apartman hayatının getirdiği kısıtlamalar sebebiyle, kurban kesiminin çevre ve sağlık yönünden şehirlerde daha fazla önem kazandığını belirten Gençtürk, “Sokaklar ve boş alanlarda fiziksel koşulları uygun olmayan kurban kesimlerinde çevre felaketine sebep olmamak için; Niğde Belediye Başkanlığınca belirlenen yerlerde kurban kesimi yapılmalıdır. Kendi bahçesinde, kendi özel otoparkında kurban kesmek isteyenler sağlık, çevre ve temizlik şartlarına uymak kaydıyla kesebileceklerdir. Umuma açık yerlerde, parklarda, caddelerde, meydanlarda ve sokaklarda kurban kesimi yapılmayacaktır. Şahıslara ait bahçelerde müsait yerlerin bulunması halinde, buralarda kurban kesilebilecektir. Kurban satış ile kesimine uygun olmayan yerlerde (Park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık yerler) bu tür faaliyetlerde bulunanlar ile kesime uygun alanlarda gerekli önlemleri almayanlara 232 TL, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren tesislere ise toplu kesimler için 58 bin 351 TL, bu fiilin konutlarda işlenmesi halinde Bin 450 TL cezai işlem uygulanacak” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS