Niğde'de Uluslararası Öğrenciler Kültür Gecesi düzenlendi

Niğde'de Uluslararası Öğrenciler Kültür Gecesi düzenlendi

NİĞDE Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı öğrencilerin kültürlerini tanıtması ve Türk kültürüyle kaynaşması amacıyla "Uluslararası Öğrenciler Kültür Gecesi" düzenlendi.

Andaç ARSLANPAY / NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı öğrencilerin kültürlerini tanıtması ve Türk kültürüyle kaynaşması amacıyla "Uluslararası Öğrenciler Kültür Gecesi" düzenlendi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Pakistan uyruklu öğrenci Abdul Qayyum yaptı.

Programda konuşan yapan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, üniversitelerin dünyadaki gelişmelerin tartışıldığı, konuşulduğu ve değerlendirildiği mekanlar olduğunu ifade ederek, farklı kültürlerden ve ülkelerden gerek öğrenci, gerek bilim insanlarının bir araya gelmesiyle üniversitelerin farklı bir anlam kazandığını belirtti. Konuşmaların ardından programda, 42 ülkeden gelen öğrencilerin, slayt eşliğinde ülkelerini tanıtımı, yöresel kıyafetlerini giyerek şarkılar söylemesi ve dans gösterileri yer aldı. Etkinliğe gelenler, stantlarda sergilenen yöresel kıyafet ve eşyalara yoğun ilgi gösterdi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS