Niğde’ye 18 milyon 666 bin liralık KÖYDES ödeneği

Niğde’ye 18 milyon 666 bin liralık KÖYDES ödeneği

AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen Niğde’ye  18 milyon 666 bin liralık KÖYDES ödeneği aktarıldığını belirttiler.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen Niğde’ye  18 milyon 666 bin liralık KÖYDES ödeneği aktarıldığını belirttiler.


Milletvekilleri Kavaklıoğlu ve  Özegen yaptıkları ortak açıklamada şu ifadeleri kullandılar:  “2018 yılı KÖYDES ödeneklerimiz belli oldu.   İl ödeneği 18 milyon 666 bin lira olarak belirlenmiştir. Bu son derece ciddi bir ödenek.  Geçen yıl ilimize ayrılan 11 milyon 200 bin liralık ödenek ile kıyasladığımızda ciddi bir artış görülmektedir. KÖYDES ödeneği köylerimizin yaşam kalitelerini artırmaya yönelik altyapı çalışmalarında kullanılmaktadır. Köylerimizin temel altyapı ihtiyaçları tamamlanmıştır. Kanalizasyon ve içme suyu şebekesi bulunmayan köyümüz kalmadı. 10 yıl öncesi ile günümüzde köylerin altyapısının kıyaslanamayacak durumda. Artık standardı nasıl geliştirebiliriz buna bakıyoruz. Geçen yılki ödenek grup köy yollarından başlamak üzere bitümlü sıcak asfalt kaplama yol yapımına harcandı. Niğde İli de KÖYDES Projesi’ni fırsata çevirmiş ve ödeneğin bir kuruşunu ziyan etmeden yatırıma dönüştürmüştür. İlimize hayırlı uğurlu olsun. “


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS