Niğde’ye Millet kıraathanesi ve gençlik merkezi açıldı

Niğde’ye Millet kıraathanesi ve gençlik merkezi açıldı

NİĞDE'de 'Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi' düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE'de 'Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi' düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Niğde Belediyesi tarafından Aşağı Kayabaşı Mahallesi Kızıl Elma Parkı içerisindeki Naim Süleymanoğlu Gençlik Kompleksi kütüphane, Spor kompleksi, 15 bilgisayarın bulunduğu bilgi evi ile birlikte "Millet Kıraathanesi" olarak düzenlendi. 24 saat hizmet verecek olan Millet Kıraathanesinde çay ve çorba ikramı da  olacak. 'Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi’nin açılışına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan. "Naim Süleymanoğlu Genlik Kompleksi'ni, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın, "Geleneksel değerlerin yaşatılabileceği yerlere dönüştürülmesi" çağrısına uyarak "Millet Kıraathanesi" olarak düzenledik. Komplekste bilgi evi, kütüphane ve millet kıraathaneleri bulunuyor. Hayatın hızlı tempoyla akıp gittiği ortamlarda özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi onların yararına olacak mekanlar meydana getirmezsek Allah göstermesin kötü alışkanlıklar edinecek birtakım yerlere kayarlar. Dizimizi dövmenin alemi yok, onlara alternatif sunacağız" dedi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise, "İnsanlarımız burada hem kitap okuyabilecekler hem çay ve kahvelerini içebilecek hem de sohbet edebilecek. Bu bizim kültürümüzde zaten var. Kıraathane sözü aslında okuma anlamına geliyor. Kıraathaneler zamanla fonksiyon değiştirmiş ve oyun oynanan yerler haline gelmiş. İşte bu projeyle eski kültürümüzü tekrar canlandırıyoruz. Buraları gençlerimizin uğrak yeri haline getiriyoruz. Ümit ediyorum ki gençlerimiz buraya rağbet edecekler. Kuşkusuz ki; gençler bizim geleceğimizdir ve teminatımızdır. Onları ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizin Türkiye’si de o kadar aydınlık olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali  Yılmaz Şimşek ve beraberindeki protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek; millet kıraathanesini gezdi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS