Öğrencilerden sokakta tiyatro

Öğrencilerden sokakta tiyatro

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü öğrencileri, kadına yönelik şiddete dair farkındalık yaratmak için Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda öğrenciler sokak tiyatrosu gerçekleştirdi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA) - NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü öğrencileri, kadına yönelik şiddete dair farkındalık yaratmak için Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda öğrenciler sokak tiyatrosu gerçekleştirdi.

Avuç içlerinde, 'Kadın, Çocuk ve Sosyal Dayanışma Hattı Alo 183' yazan öğrenciler repliklerinde, kadına yönelik fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddeti dile getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan öğrenciler Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü olarak bugüne kadar kadınlara karşı yapılmış olan bütün taciz, istismar ve şiddete karşı bilinç oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten öğrenciler, 2017 yılında 409 kadının öldürüldüğüne, 332 kadının ise cinsel şiddete maruz kaldığına da vurgu yaptı. Kulüp öğrencileri, “Bugün burada dile getirdiğimiz örnekler ve çok daha fazlası ülkemizde her gün yaşanan gerçeklerdir. Bizler üniversite öğrencileri olarak kadına şiddete dur demek için bu etkinliği gerçekleştirdik” diyerek duyarlılıklarını ve farkındalıklarını Niğde halkı ile paylaştı. Etkinlik öğrencilerin “Elinizi kadına şiddet için değil, kadına yönelik şiddete dur demek için kaldırın. Yalnız değilsiniz” dedi.


FOTOĞRAFLI  


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS