Türkiye’de Darbe Geleneği ve 28 Şubat paneli

Türkiye’de Darbe Geleneği ve 28 Şubat paneli

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesinde, İlim ve Fikir Kulübü, Üniversite Araştırma ve Kültür Kulübü ile Yeniler Kulübü iş birliğiyle “Türkiye’de Darbe Geleneği ve 28 Şubat” konulu panel düzenlendi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesinde, İlim ve Fikir Kulübü, Üniversite Araştırma ve Kültür Kulübü ile Yeniler Kulübü iş birliğiyle “Türkiye’de Darbe Geleneği ve 28 Şubat” konulu panel düzenlendi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’te düzenlenen etkinlik; Niğde Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Genel Sekreter Vekili Mustafa Çolak, Niğde Kurum İl Müdürleri, Fakülte Dekanları ve Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan, Üniversite Araştırma ve Kültür Başkanı Ebuzer Kan, “Millet iradesini ezmek için, her yolu mübah görenler, 28 Şubat tarihini, takvimimizde, kara bir leke haline getirmiştir. Fakat hem 28 Şubat'ta, hem de 15 Temmuz’da, zulme boyun eğmeyen aziz milletimiz ile omuz omuza yürüttüğümüz mücadele, bin yıl sürecek denen karanlığı yırtmış ve Ülkemizi kutlu şafaklara ulaştırmıştır. Bu inanç bize ispat etmiştir ki, cuntacının namlusu, Türk milletinin iradesini ve istiklal sevdasını asla teslim alamayacaktır. 28 Şubat’ta özgürlüğümüze milli irademize ve demokrasimize müdahale edilmiştir. Bu darbe girişimlerine biz aziz Türk Gençliği olarak bir daha asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Program, açılış konuşmasının ardından  “Türkiye’de Darbe Geleneği ve 28 Şubat” konulu panel ile devam etti. Moderatörlüğünü Mustafa Everdi’nin yaptığı panele, Genar Genel Müdürü Araştırmacı Yazar İhsan Aktaş ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Uysal panelist olarak katıldı.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS